Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24AAMCP3772B1ZI
Approx. Rs 36,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Capacity | 1500 Pcs/Hr |
| Snacks Type | Mini Samosa/Kachori |
| Power Consumption | 1 HP |
| Usage/Application | Commercial |
| Material | Stainless Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Warranty | 1 Year |
| Phase Type | Single Phase |
| Frequency | 50 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 36,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Snacks Type | Samosa |
| Usage/Application | Commercial |
| Material | SS |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 62,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Power Consumption | 1 HP |
| Type Of Namkeen | Samosa |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Stainless Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Made in India |
#SamosaStripMakingMachine #SamosaPattiMachine #SamosaSheetMachine #AutomaticSamosaMachine #SnackProcessingMachine #FoodProcessingMachine #SamosaBusinessMachine #CommercialKitchenMachine
Explore More Products
© Penguin Innovative Engineering Private Limited. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited